پنج شنبه 27 دی 1397
RSS Mobile
صفحه اصلی
|
عناوین اخبار
|
|
|
|
|
|
|
|
پیوندها
|
جستجو
|
سایت آخشیگان
 • تیتر اخبار

 • کاروانرو، راهکاری برای کاهش ترافیک سفر
  اولین سیستم آنلاین اشتراک سفر در ایران
  کاروانرو، راهکاری برای کاهش ترافیک سفر "برون شهری و درون شهری"
  این روزها سیستم‌های حمل و نقل هوشمند در همه دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده و ایران هم چندان از این قاعده مستثنی نیست. وب‌سایت کاروانرو، اولین سیستم به اشتراک‌گذاری صندلی‌های خودرو در ایران، پاییز امسال با راه‌اندازی اولین کمپین خود برای دانشجویان فعالیت خود را به طور رسمی اعلام کرده است.

  این وب سایت به همه افراد در قالب مسافر یا راننده کمک می‌کند در مسیرهای کوتاه یا طولانی با یکدیگر همسفر شوند و علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه سوخت و استهلاک یا کرایه بتوانند با افراد جدید آشنا و همسفر شوند.

  روزبه پاشا، مدیرعامل کاروانرو درباره ایده شکل‌گیری کاروانرو در ایران می‌گوید: «در دیگر کشورهای جهان نیز نمونه های موفقی از سیستم اشتراک‌گذاری سفر(Ride sharing) وجود دارد. به‌طور مثال ویزرایدر(Waze Rider) یکی از سرویس‌های گوگل است که در بسیاری از کشورها طرفداران بسیاری دارد.ما معتقدیم این سیستم در کشوری مثل ایران که بسیار پهناور است و معمولا سفرهای درون وبرون شهری زیادی در آن اتفاق می‌افتد می‌تواند برای مردم جالب باشد و مورد استقبال قرار گیرد.»

  او توضیح می‌دهد: «این روش در بسیاری از کشورهای اروپایی سیستمی برای صرفه جویی در سوخت و هزینه‌ها محسوب می‌شود ولی در شهرهای بزرگی مثل تهران که خیابان‌هایی مملو از خودروهای تک سرنشین دارد می‌تواند راه‌کاری موثر برای بهبود آلودگی هوا نیز باشد.»

  سال گذشته پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرده است به طور متوسط 60 درصد از خودروهایی که در تهران تردد می‌کنند تک سرنشین هستند. در حال حاضر بیش از 17 میلیون دستگاه خودرو در کشور شماره‌گذاری شده است که این تعداد می‌توانند از طریق سیستم هوشمند و مطمئنی مثل کاروانرو به کمک سیستم حمل و نقل عمومی تبدیل شوند. اگر تنها نیمی از صندلی‌های خالی خودروهای تک سرنشین از طریق این سیستم پر شود؛ حدود 25 درصد از حجم ترافیک، شهری چون تهران کاسته خواهد شد.

  سال‌های گذشته در کشورهایی مثل کانادا یا آمریکا که فاصله بافت مسکونی تا مرکز شهر زیاد بود، خانواده‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت از ایده Ride sharing استفاده می‌کردند و برای رسیدن به مدرسه، دانشگاه یا محل کار با همسایگان خود هم مسیر می‌شدند. خانواده‌ها از طریق این سیستم بین 50 تا 80 درصدازهزینه‌هایخودرویخودراکاهشمی‌دادند و به‌طور نوبتی از اتومیبل خود استفاده می‌کردند. با گسترش تکنولوژی سیستم Car Pooling یا Ride sharing این قدرت انتخاب را به مردم داده تا بتوانند از طریق اپلیکیشن و وب سایت در مسیرهای مختلف از این امکان استفاده کنند،مسافراننیزمی‌توانندباپرداختهزینهسفربااتوبوسازراحتیسفرباخودرویشخصیلذتببرند.

  کاروانرو به‌عنوان اولین سیستم Ride sharing در ایران، با آغاز فصل پاییز و شروع سفرهای آموزشی در کشور سعی کرده با معرفی امکانات کاروانرو به دانشجویان، سهمی در کاهش ترافیک و آلودگی هوا در شلوغ‌ترین فصل سال داشته باشد./

  درباره کاروانرو
  کاروانرو، وب‌سایت به اشتراک گذاری صندلی‌های خالی خودرو یا رایدشیرینگ است. با استفاده از این سیستم هوشمند چنانچه مالک یا راننده خودرو باشید می‌توانید در مسیرهای نسبتاً طولانی که هزینه سوخت و استهلاک خودرو خیلی زیاد است با پیداکردن افراد تأیید شده ای که هم مسیر شما هستند، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. کاروانرو در سال 1394 تاسیس شده است و سرمایه‌گذار اصلی آن شرکت سوئدی پامگرنت است.

  پایان پیام
   


  ارسال نظر
  نام و نام خانوادگی:
  ایمیل:
  *متن نظر:
  *کد:
  *پر کردن این قسمت اجباری می‌باشد.
  آخرین اخبار