پنج شنبه 27 دی 1397
RSS Mobile
صفحه اصلی
|
عناوین اخبار
|
|
|
|
|
|
|
|
پیوندها
|
جستجو
|
سایت آخشیگان
 • تیتر اخبار

 • بسته های سفر را بدون بررسی و تحقیق نخرید
  یک توصیه مهم!
  بسته های سفر را بدون بررسی و تحقیق نخرید
  در آستانه سفرهای تابستانی به گردشگران و مسافران توصیه میکنیم، ایمیل هایی که تبلیغات وسوسه انگیز و ارزان قیمت رابرای سفر ترویج می کنند، با دقت و بررسی بیشتر انتخاب و بسته سفر خود را از وبگاه های معتبر و شناخته شده شرکتهای گردشگری تهیه کنند.

  رییس جامعه گردشگری الکترونیکی گفت: گردشگری، امروزه به دلیل جذابیت های فراوانی که دارد توجهات زیادی را در سطح بین المللی و کشورمان جلب کرده و همین توجه زیاد، گاهی باعث سوءاستفاده شده است.
  وی با اشاره به افزایش روز افزون وبگاه های اینترنتی اظهار داشت: امنیت در فضای مجازی کمتر از امنیت در فضای حقیقی است. از این رو اطلاعات شخصی و ایمیل های خود را در هر سایت یا درگاهی وارد نکنید که زمینه سوء استفاده کنندگان را فراهم می کند.
  وی افزود: به تازگی ایمیل هایی برای ارایه خدمات گردشگری و سفر به صورت جایزه یا رایگان به افراد مشتاق به سفر و گردشگری ارسال می شود که در آن مقاصد مختلف گردشگری رایگان یا با قیمت و نرخ های وسوسه انگیزی ارایه می شود که معمولا واقعیت ندارد.
  رییس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران تاکید کرد، اطلاعات ایمیل خود را در هر سایت یا وبلاگ ناشناس به ویژه برای مسابقه یا سرگرمی وارد نکنید. همچنین اطلاعات شخصی خود را برای افراد ناشناس به اشتراک نگذارید. برخی از اینها راه های کسب درآمد برای منحرف ساختن ذهن شما و کلاهبرداری است.
  انصاری یادآور شد: به ایمیل های ناشناس و یا آگهی هایی که در سایت های نامعلوم مشاهده می کنید، اعتماد نکنید چرا که اغلب وسیله ای جهت سو استفاده است لذا قبل از ارائه هرگونه اطلاعات از صحت سامانه و اعتبار آن مطمئن شوید.
  وی سپس به مدیران و فعالان گردشگری که تمایل دارند در شلوغ‌ترین زمان سفر، در فضای مجازی، تبلیغ کنند، توصیه کرد ‌که حتما از هویت افرادی که به صورت تلفنی یا الکترونیکی خواستار تغییر تاریخ بلیت با برنامه سفر خود هستند، مطمئن شوند.
  رییس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران در ادامه توصیه های خود به مدیران و فعالان گردشگری گفت: نام کاربری و رمز عبور سامانه‌ الکترونیکی شرکت خود را در اختیار فرد معین و مطمئن قرار دهید و در صورت قطع همکاری، دسترسی به سامانه فرد قبلی را خاتمه دهید.
  او درباره نحوه تشخیص مجاز یا غیرمجاز بودن این سایت ها نیز توضیح داد: در صورت تمایل به خرید آنلاین یا الکترونیکی خدمات مسافرتی، تور، بلیت قطار، گرفتن روادید، رزرواسیون هتل و بلیت مراکز تفریحی باید نکات اساسی را برای خرید مطمئن و امنیت در دنیای دیجیتال رعایت کنید. نخست باید مطمئن شوید که آن سایت، معتبر است که می‌توان از لوگوی بانک‌ها و نیز سایت‌های مرتبط با موسسات و تاسیسات گردشگری دارای مجوز سازمان میراث فرهنگی یا سازمان هواپیمایی کشوری و نیز نماد اعتماد الکترونیکی و یا تی نماد که در این سایت‌ها درج می‌شود، متوجه این موضوع شد.
  به گفته انصاری، برای رزرو و خرید بلیت هواپیما، هتل، روادید، تور، بیمه و سایر خدمات سفر، حتما از وب‌سایت شرکت‌های مسافرتی و گردشگری مجاز استفاده شود. همچنین باید تعهدات درج شده مربوط به هر یک از خدمات سفر به دقت مطالعه شود و نسخه‌ای از قرارداد و شرایط آن شامل زمان ورود و خروج، امکانات، تشکیلات و سایر جزئیات سفر را حتما بررسی و دریافت کنند.
  رییس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران پیشنهاد داد: حتی‌المقدور از خرید آنلاین با دسترسی به سرویس‌های بانکداری اینترنتی در محیط‌های عمومی مانند کافی‌نت‌ها یا رایانه‌های ناشناس، خودداری و در صورت لزوم به استفاده و خرید اینترنتی، حتما از ذخیره کردن رمز اینترنتی خود، صرف‌نظر کنید. به علاوه اطلاعات شخصی به ویژه اطلاعات بانکی خود از جمله رمز دوم کارت‌های اعتباری و تاریخ انقضا را در هیچ وب‌سایتی ذخیره نکنید.
  رییس جامعه گردشکری الکترونیکی ایران با اشاره به فعالان گردشگری که طراحی و ساخت سامانه الکترونیکی شرکت خود را به موسسات معتبر بسپارید، پیشنهاد کرد: نسبت به حفظ و امنیت سایت و سامانه الکترونیکی اطلاعات خصوصی کاربران خود مقابل حملات در فضای مجازی پیش بینی لازم را معمول دارند.
  انصاری اضافه کرد: از رایانه‌های متصل به سامانه‌ی فروش بلیت، هتل و سایر خدمات بازدید دوره‌ای داشته باشید و از آلوده نبودن آنها به ویروس و بد افزار ها، اطمینان حاصل کنید.

  پایان پیام
   


  ارسال نظر
  نام و نام خانوادگی:
  ایمیل:
  *متن نظر:
  *کد:
  *پر کردن این قسمت اجباری می‌باشد.
  آخرین اخبار